Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
KAROL BADYNA

BIOGRAFIA

Urodziłem się 23 lutego 1960 roku w Stąporkowie w województwie Świętokrzyskim. Zdałem maturę w 1979 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Stąporkowie i rozpocząłem naukę w Pomaturalnym Studium Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie. W 1982 roku ukończyłem naukę w Studium i rozpocząłem pracę jako konserwator w Pracowni Konserwacji  Zabytków w Krakowie.

W 1983 roku zostałem przyjęty na Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z Wyróżnieniem obroniłem w 1988 roku. W tym samym roku rozpocząłem pacę jako asystent na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W 1997 roku założyłem firmę  Pracownia Rzeźby FORMA w zakresie twórczej działalności artystycznej oraz prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie kulturoznawstwa i sztuk pięknych. Tę działalność prowadzę do chwili obecnej.

W 2000 roku uchwałą Rady Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskałem Kwalifikacje I Stopnia na podstawie pracy kwalifikacyjnej w postaci wystawy prac rzeźbiarskich z cyklu „Oblężonemu miastu” i pisemnej pracy na temat: „Dzieło Otwarte - Dzieło Zamknięte, próba porównania dzieł rzeźbiarskich w połączeniu z rysem historycznym tego problemu”  Opiekunem artystycznym w przewodzie kwalifikacyjnym

I Stopnia był prof. Marian Konieczny, natomiast recenzentami byli profesorowie

Jerzy Nowakowski i Adam Myjak.

W 2001 roku objąłem Pracownię dla studentów I roku na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP. W latach 2000-2005 byłem opiekunem studenckiego Koła Naukowego. Przez wiele lat pełniłem funkcję sekretarza wydziałowej komisji egzaminacyjnej a następnie członka komisji egzaminacyjnej. Brałem udział w uczelnianej komisji regulaminowej.

Od 2002 roku prowadzę działalność naukowo-badawczą we współpracy z Instytutem Odlewnictwa w Krakowie oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Zrealizowałem dwa projektu celowe  NOT w Warszawie.

W 2009 roku uzyskałem stopień Doktora Habilitowanego w zakresie dyscypliny artystycznej „sztuki piękne” na podstawie dorobku artystycznego i rozprawy habilitacyjnej pod tytułem „Dialog dwóch opozycyjnych przestrzeni”. Recenzentami w przewodzie habilitacyjnym byli profesorowie: Jerzy Nowakowski, Andrzej Banachowicz, Andrzej Jocz i Sławoj Ostrowski.

W październiku 2009 decyzją Rady Wydziału objąłem prowadzenie pracowni dyplomującej  na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP.