This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
KAROL BADYNA

BIOGRAFIA

Urodziłem się 23 lutego 1960 roku w Stąporkowie w województwie Świętokrzyskim. Zdałem maturę w 1979 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Stąporkowie i rozpocząłem naukę w Pomaturalnym Studium Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie. W 1982 roku ukończyłem naukę w Studium i rozpocząłem pracę jako konserwator w Pracowni Konserwacji  Zabytków w Krakowie.

W 1983 roku zostałem przyjęty na Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z Wyróżnieniem obroniłem w 1988 roku. W tym samym roku rozpocząłem pacę jako asystent na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W 1997 roku założyłem firmę  Pracownia Rzeźby FORMA w zakresie twórczej działalności artystycznej oraz prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie kulturoznawstwa i sztuk pięknych. Tę działalność prowadzę do chwili obecnej.

W 2000 roku uchwałą Rady Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskałem Kwalifikacje I Stopnia na podstawie pracy kwalifikacyjnej w postaci wystawy prac rzeźbiarskich z cyklu „Oblężonemu miastu” i pisemnej pracy na temat: „Dzieło Otwarte - Dzieło Zamknięte, próba porównania dzieł rzeźbiarskich w połączeniu z rysem historycznym tego problemu”  Opiekunem artystycznym w przewodzie kwalifikacyjnym

I Stopnia był prof. Marian Konieczny, natomiast recenzentami byli profesorowie

Jerzy Nowakowski i Adam Myjak.

W 2001 roku objąłem Pracownię dla studentów I roku na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP. W latach 2000-2005 byłem opiekunem studenckiego Koła Naukowego. Przez wiele lat pełniłem funkcję sekretarza wydziałowej komisji egzaminacyjnej a następnie członka komisji egzaminacyjnej. Brałem udział w uczelnianej komisji regulaminowej.

Od 2002 roku prowadzę działalność naukowo-badawczą we współpracy z Instytutem Odlewnictwa w Krakowie oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Zrealizowałem dwa projektu celowe  NOT w Warszawie.

W 2009 roku uzyskałem stopień Doktora Habilitowanego w zakresie dyscypliny artystycznej „sztuki piękne” na podstawie dorobku artystycznego i rozprawy habilitacyjnej pod tytułem „Dialog dwóch opozycyjnych przestrzeni”. Recenzentami w przewodzie habilitacyjnym byli profesorowie: Jerzy Nowakowski, Andrzej Banachowicz, Andrzej Jocz i Sławoj Ostrowski.

W październiku 2009 decyzją Rady Wydziału objąłem prowadzenie pracowni dyplomującej  na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP.